PoStawione Blogi

Paweł Raczyński

W najnowszym odcinku opowiadam o mięśniach czworogłowych ud.

więcej »
Radosław Majewski

Ubiegły tydzień spędziłem we Włoszech. Gościnnie, wraz z trzema bardzo utalentowanymi, młodymi piłkarzami pojechałem do Mediolanu.

więcej »
Maciej Sadlok

Trwa zgrupowanie reprezentacji Polski. Najpierw gramy z Finlandią, a potem z Serbią i Hiszpanią. Cieszę się, że odkąd Franciszek Smuda jest selekcjonerem, ja zawsze jestem powoływany. Nie czuję się jednak pupilkiem trenera, tylko staram się dziękować mu za zaufanie dobrą postawą.

więcej »
Tomasz Kuszczak

Już dziś dwa arcyważne spotkania. Nasze z AFC Sunderland i przede wszystkim FC Liverpool z Chelsea Londyn. Można by rzec, że wszystko w rękach piłkarzy Liverpoolu, jednak i nas czeka trudne zadanie.

więcej »
Sebastian Mila

Ostatnio, wspólnie z trenerem Ryszardem Tarasiewiczem, zostaliśmy zaproszeni do programu sportowego Telewizji Dolnośląskiej.

więcej »
Bobo Kaczmarek

Za nami pierwsza kolejka Ekstraklasy. Największe wydarzenie to wygrana Legii z Cracovią. To wyraźny sygnał, że drużyna Jana Urbana zamierza walczyć o tytuł mistrza Polski.

więcej »
Rafał Jackiewicz

Coraz mocniej przygotowuję się do walki o mistrzostwo świata IBF ze Słoweńcem Zaveckiem. Niestety, nie mogę rozpocząć sparingów i rozpisać zajęć, bo nie mamy jeszcze dokładnej daty walki. Ale cóż, z obozem Zavecka nie można się na razie skontaktować.

więcej »

Polscy piłkarze to szrot

26.01.2010

Jak słyszę, że piłkarze narzekają na mróz i ciężkie przygotowania do rundy wiosennej, to krew mnie zalewa. Panowie, teraz to tylko namiastka tego, jak kiedyś trzeba było się przygotowywać! Pamiętam jak to było u ś.p. Leszka Jezierskiego. Ćwiczyliśmy dwa razy dziennie. Rano morderczy trening na sali, a po południu biegi.

Zwykle biegało się 30 odcinków po 800 metrów. Czyli razem jakieś 24 kilometry. Nieważne, czy był śnieg, czy błoto. Pamiętam sytuację, jak jeden z testowanych kolegów nie wytrzymał, padł na śnieg i wymiotował. Asystent chciał nieszczęśnikowi pomóc, ale Jezierski wypalił: „Zostaw go, bo jeszcze ci dres obrzyga”. Na jego miejsce przyszli młodsi, silniejsi i dali radę. Swoją drogą ciekawe, jak nasze dzisiejsze „gwiazdy” wytrzymałyby takie obciążenia. Pewnie nie miałyby siły z lasu do hotelu wrócić.

No właśnie, dziś będzie trochę o naszych „kopaczach”. Oglądałem mecze turnieju o Puchar Króla. Ładnie rozjechaliśmy Tajlandię i Singapur, co?

Nie cieszmy się jednak zbytnio. Kelnerów to każdy może załatwić. Dobrze, że tacy Duńczycy przyjechali czwartą reprezentacją, bo przegralibyśmy jeszcze wyżej niż 1:3. Powiem wam szczerze, że jak patrzę na naszych piłkarzy, to mnie ogarnia przerażenie. To jest szrot, który kiedyś najwyżej w III lidze by mógł grać. Nie dość, że w piłkę grać nie potrafią, to jeszcze są nieprzygotowani fizycznie. Nic dziwnego, że szukamy Obraniaków i Boenischów, bo nasi są do niczego. Jak tak dalej pójdzie, to odkryjemy, że nawet Messi ma polskiego dziadka.
 

Komentarze

29-krotny reprezentant Polski, jeden z najlepszych skrzydłowych w historii polskiej piłki. W latach osiemdziesiątych występował w Stanach Zjednoczonych, gdzie był wielką gwiazdą. Twardy, uparty, bezkompromisowy. Taki jak na boisku.

Ostatnie komentarze

Mike\'7

Ja nie w temaci ..
Szukam kontaktu do pana . Jestem kibicem footbalu, i mam do pana kilka pytań .
Czytałem pańska książkę i chciałbym mieć z panem kontakt mailowy.
Mój mail- meszek07@vp.pl

1 maja 2012 godz. 20:42
Paweł

Witam! Szukam kontaktu do Pana Stanisława Terleckiego. Jeśli Pan Stanisław czyta ten komentarz, proszę o zamieszczenie jakiegoś maila. Może również ktoś z czytelników zna jakiś sposób, by skontaktować się ze Stanem :) Pozdrawiam!

1 marca 2012 godz. 23:58
mikaw

I gdzie jesteście durnie?!

21 września 2010 godz. 01:03
jnk

dobry tekst.. nie ma co owijać.. polscy piłkarze sa jak nasza liga.. mało profesjonalni, szkoda gadać.. jak po piewrszej kolejce slysze ze Bakero albo Skorża mają sie tłumaczyć z porażek, to gdzie tu długowafalowe budowanie drużyny, fakt ze porazki wzbudzją niepokój ale bez przesady

3 marca 2010 godz. 12:28