PoStawione Blogi

Paweł Raczyński

W najnowszym odcinku opowiadam o mięśniach czworogłowych ud.

więcej »
Radosław Majewski

Ubiegły tydzień spędziłem we Włoszech. Gościnnie, wraz z trzema bardzo utalentowanymi, młodymi piłkarzami pojechałem do Mediolanu.

więcej »
Maciej Sadlok

Trwa zgrupowanie reprezentacji Polski. Najpierw gramy z Finlandią, a potem z Serbią i Hiszpanią. Cieszę się, że odkąd Franciszek Smuda jest selekcjonerem, ja zawsze jestem powoływany. Nie czuję się jednak pupilkiem trenera, tylko staram się dziękować mu za zaufanie dobrą postawą.

więcej »
Tomasz Kuszczak

Już dziś dwa arcyważne spotkania. Nasze z AFC Sunderland i przede wszystkim FC Liverpool z Chelsea Londyn. Można by rzec, że wszystko w rękach piłkarzy Liverpoolu, jednak i nas czeka trudne zadanie.

więcej »
Sebastian Mila

Ostatnio, wspólnie z trenerem Ryszardem Tarasiewiczem, zostaliśmy zaproszeni do programu sportowego Telewizji Dolnośląskiej.

więcej »
Bobo Kaczmarek

Za nami pierwsza kolejka Ekstraklasy. Największe wydarzenie to wygrana Legii z Cracovią. To wyraźny sygnał, że drużyna Jana Urbana zamierza walczyć o tytuł mistrza Polski.

więcej »
Rafał Jackiewicz

Coraz mocniej przygotowuję się do walki o mistrzostwo świata IBF ze Słoweńcem Zaveckiem. Niestety, nie mogę rozpocząć sparingów i rozpisać zajęć, bo nie mamy jeszcze dokładnej daty walki. Ale cóż, z obozem Zavecka nie można się na razie skontaktować.

więcej »

Być jak lis na polowaniu między drzewami

04.12.2009

Kiedy oglądam mecze Chelsea Londyn, jestem pod wrażeniem gry Didiera Drogby. Ten facet jest niesamowity! Prawdziwy taran.

Mój syn Maciek rozmawiał kiedyś z obrońcą, który musiał z nim walczyć. Gość bierze dwóch obrońców na plecy, biegnie w stronę bramki i strzela gola. Silny piłkarz, ale grający z finezją. Właśnie tego uczę napastników. Jeśli dostajesz dośrodkowanie, to nie uderzaj z całej siły. Czasem wystarczy tylko dołożyć nogę.

Za moich czasów taką posturą jak Drogba dysponował ś.p. Roman Ogaza z Szombierek Bytom. Faceta nawet trzech, czy czterech obrońców naraz nie mogło przepchnąć. Kogoś takiego Zbyszek Boniek jako piłkarz potrzebował w reprezentacji. Żeby przetrzymał piłkę, ściągnął na siebie obrońców i podał do wychodzącego na wolną pozycję Bońka. Proste, co?

Który z polskich piłkarzy może być teraz drugim Drogbą? Myślę, że szansę na to ma Robert Lewandowski. Kiedyś „Lewy” przyjeżdżał do mnie na treningi, mama go przyprowadzała. I pokazywał spore umiejętności. Przede wszystkim chłopak umie utrzymywać się przy piłce. Czeka i czeka na sytuację, a kiedy ona przychodzi, to z zimną krwią ją wykorzystuje. A to jest cholernie trudne.

Lewandowski ma łatwiej niż niektórzy. W Lechu chuchają na niego i dmuchają. Wszystko jest podporządkowane temu, żeby było mu dobrze. To tak jak kiedyś w kadrze Jacka Gmocha. Któryś z piłkarzy przypadkiem kopnął Grzegorza Latę podczas przebieżki po lesie. Gmoch się wściekł i chciał gościa wyrzucić z kadry! Krąży legenda, że trener później przez kilka godzin ganiał winowajcę po lesie.

A propos lasu. Piłkarz musi być jak lis na polowaniu między drzewami. Kilka godzin siedzieć w bezruchu, by w końcu zaatakować! Albo jak snajperki w izraelskiej armii. Usłyszałem ostatnio, że w Izraelu 13 kobiet przeszło trudną selekcję. Miały 24 godziny siedzieć i się nie ruszać, a potem trafić do celu z 1000 metra.
Nie oczekuję, żeby nasi piłkarze trafiali do siatki z 1000 metrów. Z takiej odległości to nawet Seba Janikowski nie dokopie do bramki. Niech najpierw zaczną więc trafiać z pięciu.

Komentarze

29-krotny reprezentant Polski, jeden z najlepszych skrzydłowych w historii polskiej piłki. W latach osiemdziesiątych występował w Stanach Zjednoczonych, gdzie był wielką gwiazdą. Twardy, uparty, bezkompromisowy. Taki jak na boisku.

Ostatnie komentarze

Mike\'7

Ja nie w temaci ..
Szukam kontaktu do pana . Jestem kibicem footbalu, i mam do pana kilka pytań .
Czytałem pańska książkę i chciałbym mieć z panem kontakt mailowy.
Mój mail- meszek07@vp.pl

1 maja 2012 godz. 20:42
Paweł

Witam! Szukam kontaktu do Pana Stanisława Terleckiego. Jeśli Pan Stanisław czyta ten komentarz, proszę o zamieszczenie jakiegoś maila. Może również ktoś z czytelników zna jakiś sposób, by skontaktować się ze Stanem :) Pozdrawiam!

1 marca 2012 godz. 23:58
mikaw

I gdzie jesteście durnie?!

21 września 2010 godz. 01:03
jnk

dobry tekst.. nie ma co owijać.. polscy piłkarze sa jak nasza liga.. mało profesjonalni, szkoda gadać.. jak po piewrszej kolejce slysze ze Bakero albo Skorża mają sie tłumaczyć z porażek, to gdzie tu długowafalowe budowanie drużyny, fakt ze porazki wzbudzją niepokój ale bez przesady

3 marca 2010 godz. 12:28